wersja testowa serwisu

18-latek związany z przestępczością narkotykową zatrzymany. Usłyszał już zarzut

18-latek związany z przestępczością narkotykową zatrzymany. Usłyszał już zarzut

Działania sieradzkich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziłby do zatrzymania 18 - letniego mieszkańca Sieradza, który posiadał przy sobie prawie 18 gramów nielegalnych środków. Ukrywał je w odzieży oraz w podręcznej torbie. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

21 stycznia 2021 roku około godz. 21.30 policjanci z Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy patrolując miasto, na ulicy Kosynierów zauważyli młodego mężczyznę. Wyglądem przypominał osobę, która pozostawała w ich zainteresowaniu. Podczas legitymowania nastolatek zachowywał się bardzo nerwowo. Zaprzeczył jednak, aby posiadał jakiekolwiek nielegalne substancje. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że jest to 18 –letni mieszkaniec Sieradza. Z posiadanego rozpoznania wynikało, że może on zajmować się narkotykowym procederem. 

Wynik kontroli osobistej zdradził powód jego zdenerwowania. Policjanci znaleźli w jego odzieży oraz podręcznej torbie środki odurzające. Tłumaczył, że narkotyki znalazł w pobliżu. 18 –latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci zabezpieczyli kilka torebek foliowych oraz "zawiniątka" z mefedronem i marihuaną. Łączna waga nielegalnych środków to prawie 18 gramów. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. 18 –latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródlo: KPP Sieradz