wersja testowa serwisu

23-latek zatrzymany za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia

Untitled

Wnikliwa i skrupulatna praca kryminalnych z Tuszyna doprowadziła do zatrzymania 23 – letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego, który posiadał przy sobie środki odurzające i je sprzedawał. Znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na zabezpieczenie ponad 220 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

24 czerwca około godz. 17:00 kryminalni z tuszyńskiego komisariatu obserwowali 23 - letniego mężczyznę. Policjanci posiadali informację, iż mężczyzna może mieć przy sobie środki odurzające a nawet wprowadzać je do obrotu. Mając doskonałe rozeznanie w środowisku przestępczym kryminalni jechali za kierującym Volkswagenem z Tuszyna do Rzgowa.

Kiedy mężczyzna zatrzymał się w umówionym miejscu, gdzie miał dokonać transakcji policjanci podjęli interwencję. Musieli jednak działać dynamicznie z uwagi na to, iż kierujący zaczął zachowywać się nerwowo.

- Kryminalni podeszli do 23 – latka, aby sprawdzić jego dane i samochód, którym podróżował. Jak się okazało był nim mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Pod przednim siedzeniem na podłodze Volkswagena policjanci znaleźli damską torbę wypełnioną marihuaną - relacjonują policjanci. - Mężczyzna tłumaczył się, że środki odurzające znalazł kilka miesięcy temu w lesie, po czym postanowił je podzielić i sprzedać nowo poznanym osobom. Jak się okazało sprzedał narkotyki 12 razy w ostatnim półroczu.

Policjanci zabezpieczyli ponad 220 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości używek oraz wprowadzanie ich do sprzedaży za co łącznie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 23 – latka został zastosowany tymczasowy areszt.

Zobacz zdjęcia: