wersja testowa serwisu

Akcja policji w Tuszynie. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Akcja policji w Tuszynie. Zlikwidowano *plantację konopi indyjskich*
fot. KPP Łódź Wschód

Wspólne działania łódzkich i tuszyńskich policjantów doprowadziły do likwidacji plantacji konopi indyjskich w Tuszynie. Zatrzymano 25-letniego mężczyznę, który prowadził nielegalną uprawę. Łącznie zabezpieczono 189 krzaków konopi, 5 kg gotowego suszu, blisko 1,5 grama amfetaminy oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi. Za uprawy środków odurzających ich posiadanie i przechowywanie sprzętu służącego do jego wyrobów grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, iż w Tuszynie pod Łodzią jest prowadzona plantacja konopi indyjskich. 16 lipca 2020 roku około godz. 14.00 mundurowi zjawili się pod wskazanym adresem.

- Na miejscu stróże prawa wyczuli charakterystyczny zapach konopi indyjskich. Nikt nie otwierał posesji, mimo, iż policjanci widzieli postać mężczyzny poruszającego się po domu. W tej sytuacji funkcjonariusze musieli działać dynamicznie i dostali się do budynku przez uchylone okna - relacjonują mundurowi. - Wewnątrz zobaczyli dwa pomieszczenia, w których prowadzona była uprawa konopi wyposażona w specjalny sprzęt. Mężczyzna przebywający w budynku ukrył się na strychu domu, gdzie zatrzymali go mundurowi.

Kolejna nielegalna uprawa prowadzona była w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji. Na miejscu zjawili się kryminalni z tuszyńskiego komisariatu i koluszkowskiej komendy policji. Jak się okazało, nielegalny proceder prowadził 25-letni mieszkaniec Gdańska.

Policjanci pracowali do późnych godzin nocnych zabezpieczając dowody w tej sprawie. Łącznie zabezpieczyli 189 roślin, z których można było uzyskać ponad 4 kg suszu marihuany. Dodatkowo zabezpieczyli 5 kg gotowego suszu, blisko 1,5 grama amfetaminy oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin tropikalnych.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia uprawy konopi indyjskiej, posiadania środków odurzających oraz przechowywania narzędzi do produkcji narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności - informują policjanci. - W przeszłości 25-latek miał już konflikty z prawem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Na wniosek prokuratora sąd aresztował 25-latka na 3 miesiące.

Zobacz film, a pod nim zdjęcia: