wersja testowa serwisu

Awaria magistrali ciepłowniczej w Brzezinach

Awaria magistrali ciepłowniczej w Brzezinach
fot. Urząd Miasta Brzeziny

W Brzezinach doszło do awarii magistrali ciepłowniczej. O sytuacji poinformował wczoraj (5 marca) wieczorem Wydział Rozwoju, Infrastruktury i Mienia oraz PEC Brzeziny.

- Nastąpiła awaria magistrali ciepłowniczej w rejonie ulic Sienkiewicza i Modrzewskiego (droga krajowa nr 72 i droga wojewódzka nr 704). Zakręcona została ciepła woda i wyłączone centralne ogrzewanie między innymi dla osiedla XXX-lecia, rejonu ulic Reformackiej, Mickiewicza, Modrzewskiego, sklepu Pepco i Poczty Polskiej (południowo-zachodnia część miasta) - czytamy w komunikacie.

W sobotę, 6 marca od godzin porannych trwają prace, które pozwolą usunąć awarię magistrali ciepłowniczej. O sytuacji zostały powiadomione Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz brzezińska policja.

Aktualizacja: 

- Obecnie służby pracują nieustannie, żeby jak najszybciej usunąć awarię. Zlokalizowano miejsce wycieku, prowadzone są głębokie wykopy. Na miejsce jest ściągany specjalistyczny sprzęt i potrzebne materiały - czytamy na profilach Urzędu Miasta. - Wyjaśniając jeszcze wątpliwości mieszkańców, informujemy, że w nocy przygotowywano całą akcję. Wyłączenie centralnego ogrzewania i zakręcenie wody było niezbędne, żeby uniknąć niechcianych skutków - woda może osiągać nawet 120 stopni, do tego jest pod ciśnieniem. Tego typu zabezpieczenie pomogło zapobiec ewentualnemu podmywaniu komór pod jezdnią i kamienicami.