wersja testowa serwisu

Bełchatów: Policjanci ruszyli do szkół i przedszkoli. Cel jest jeden

policja_bechatow
KPP Bełchatów

Wrzesień to czas policyjnych działań skierowanych do uczestników dróg. Cel to bezpieczeństwo na drodze oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników dróg również w rejonach placówek oświatowych. 

Już od początku września bełchatowscy profilaktycy i policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą spotkania z dziećmi na terenie placówek oświatowych w ramach cyklicznego przedsięwzięcia „„Bezpieczna droga do szkoły". 

- W ramach tych działań mundurowi przypominają także najmłodszym uczniom o prawidłowym poruszaniu się w rejonie drogi, obowiązkowym posiadaniu elementów odblaskowych. Przypominają o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczą dzieci, że w rejonach, gdzie poruszają się pojazdy trzeba zachowywać ostrożność i zwracać uwagę na poruszające się pojazdy. Uczą również, jak zachować się oraz kogo powiadomić w przypadku zagrożenia oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą - informują bełchatowscy policjanci.

Wrzesień to też czas, w którym rejonach placówek oświatowych mundurowi intensyfikują swoje działania. Bacznie przyglądają się zachowaniom kierowców i pieszych, zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych. Zwracają również uwagę na sposób zatrzymywania się pojazdów pod szkołami oraz czy kierowcy swoim zachowaniem nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.