wersja testowa serwisu

Bełchatów: Rusza "Biały tydzień" - bezpłatne porady i prelekcje lekarzy

Bełchatów: Rusza "Biały tydzień" - bezpłatne porady i prelekcje lekarzy
Pixabay

Lekarskie porady różnych specjalistów oraz prelekcje. Tak zapowiada się „Biały Tydzień", który rusza już w poniedziałek 20 września. Do piątku 24 września, w Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6, na zainteresowanych bełchatowian czekać będą lekarze z różnych dziedzin medycyny.

„Biały Tydzień" to oferta skierowana przede wszystkim do starszych mieszkańców naszego miasta, ale skorzystać z okazji mogą wszyscy. Oprócz porad lekarskich z różnych dziedzin medycyny np. urologa, diabetologa, dermatologa, onkologa, kardiologa czy endokrynologa, będą również prelekcje. Dotyczyć będą m.in. porad żywnościowych związanych, chociażby z chorobą cukrzycową, profilaktyki chorób sercowo- naczyniowych, wiedzy na temat nieprawidłowego działania tarczycy czy nauki czytania etykiet opakowań produktów. Każdego dnia od poniedziałku do piątku, w wyznaczonych godzinach, na zainteresowanych czekać będzie specjalista z innej dziedziny.

- Akcje tego typu, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ostatni rok ze względu na COVID- 19 spowodował, że dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, był utrudniony. Chcemy, by w przyjaznym otoczeniu mieszkańcy mogli skorzystać z porad, ale też i zyskać szerszy punkt widzenia na własne zdrowie – mówi Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa.

Szczegółowy harmonogram wraz z opisem znajduje się poniżej, na plakacie promującym akcję.