wersja testowa serwisu

Bitwa o wozy: Władze gminy Rzgów odebrały promesę na zakup nowego pojazdu

Zrzut-ekranu-2020-07-29-o-09.17.01

W poniedziałek, 27 lipca 2020 r. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński wraz z naczelnikiem jednostki OSP Starowa Góra - druhem Januszem Pacześniakiem - odebrali promesę na zakup nowego średniego auta, który wygrała gmina Rzgów w konkursie Bitwa o Wozy podczas II tury wyborów prezydenckich.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy za prawie 800 tysięcy złotych zostanie w całości sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej TVN we wtorek, 28 lipca, burmistrz M. Kamiński powiedział, że wóz będzie zabudowany w ciągu kilku miesięcy, nie później jednak niż do końca roku. Wręczenie promesy jest okazją do zwrócenia uwagi na niezwykłą aktywność wyborczą mieszkańców całej gminy, a w szczególności największego sołectwa Starowej Góry, w którym do urn poszło cztery piąte mieszkańców.

W tym roku jednostka OSP Starowa Góra wystąpiła o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, ale nie otrzymała dofinansowania. Stary wóz gaśniczy ma prawie 40 lat i jest już technicznie zawodny. To zmobilizowało mieszkańców sołectwa wokół wspólnego celu, jakim było zdobycie pieniędzy za rekordową frekwencję w czasie wyborów prezydenckich.

Jednak nic jeszcze nie jest przesądzone. W regulaminie konkursu „Bitwa o Wozy" jest zapisane, że ostateczną decyzję o miejscu stacjonowania wozu podejmie komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Wiele jednak wskazuje na to, że jednostką, która otrzyma pieniądze na nowy wóz będzie jednostka z sołectwa, w którym była największa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich.

- Podziękowania za najwyższą w starym województwie łódzkim należą się wszystkim mieszkańcom gminy Rzgów - podkreślił naczelnik OSP Starowa Góra Janusz Pacześniak.

Przypomnijmy, ze wyższą frekwencję odnotowano w gminie Nowosolna, ale ona zdobyła wóz już w I turze wyborów.

źródło: UM Rzgów (Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz)