Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Intensywny tydzień piłkarzy w Brzezinach

IMG_8722

Miniony tydzień był dla zawodników Brzezińskiej Ligi podwójnie intensywny. Wyjątkowo, po raz pierwszy w historii, w ciągu jednego tygodnia rozegrano nie jedną, a dwie kolejki. Czwarta kolejka odbyła się w środę i czwartek 17-18 czerwca, a piąta niemal od razu po niej - w weekend 20-21 czerwca. Taka intensywność podyktowana jest opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa - Brzezińska Liga wystartowała ponad 2 miesiące później, niż pierwotnie zakładano.

Czwarta kolejka rozpoczęła się od bardzo ciekawego pojedynku Grubych Wiórów z Turbo Team, zakończonym zwycięstwem tych pierwszych 5:2. Tego samego dnia debiutujący zespół z Łodzi gładko wygrał z kolejnym debiutantem, Lewarami aż 13:0, a Red Devils nie dali większych szans Wikingom, wygrywając 13:3. W ostatnim środowym meczu doszło do niemałej sensacji - aktualny mistrz JRK Meble (Łódź) przegrał 3:5 z Turbo Team. Dla mistrzów była to pierwsza porażka od… 283 dni.

W czwartek OKS przegrał 5:9 z WKS, Zielona Strona Mocy zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty pokonując Zielonych Bimbrowników 8:4, Grabarze wygrali 11:3 z Arką, a Misie wygrały 9:2 z Polskim Sao Paulo.

W sobotę zdążyły się odbyć tylko dwa z czterech zaplanowanych spotkań. WKS pokonał Misie 8:6, choć do przerwy przegrywał 1:5 (!), a Grabarze bez trudu pokonali Polskie Sao Paulo 7:2. Kolejne dwa mecze rozgrywane tego dnia, ze względu na silną ulewę, musiały zostać przerwane w 15. minucie pierwszej połowy. W momencie przerwania gry JRK Meble prowadzili z Ciamciaramciam 2:1, a Red Devils przegrywali 0:4 z FC Jarrones. Mecze te najprawdopodobniej zostaną dograne na koniec rundy, i wznowione przy wyniku, w którym się zakończyły.

Niedzielne mecze odbyły się już bez przeszkód. Na zakończenie weekendu Grube Wióry wygrały z Zieloną Stroną Mocy 6:3, Zieloni Bimbrownicy zapunktowali po raz pierwszy w tym roku, pokonując 11:3 Lewary, Wikingowie wygrali z Arką 8:4, a Turbo Team wygrał z OKS 7:5.

W najbliższy weekend 27-28 czerwca odbędzie się kolejna, szósta kolejka, a 1-2 lipca (środa-czwartek) siódma.