wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Nieco ponad miesiąc do rozstrzygnięcia rundy ligowej

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Nieco ponad miesiąc do rozstrzygnięcia rundy ligowej
fot. Tomasz Cieślak (PhotoSzopen)

Za nami 9. kolejka Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. Oznacza to, że runda ligowa jest już rozegrana w 60%. Dla wielu drużyn to ostatni moment, aby poprawić coś w swojej grze i włączyć się do walki o finałową ósemkę.

Dwa mecze 9. kolejki zostały przesunięte na później. Mecz Red Devils - FC Jarrones odbędzie się już w najbliższą środę, 9 czerwca o 18:00 przy SP1, a pojedynek WKS z Misiami został przełożony na koniec rundy ligowej. W pozostałych spotkaniach widzowie oglądali naprawdę wiele bramek. Prostrovia wygrała 10:6 z RTS Czerwonką, Happy Meal pokonał 15:6 Company of Brothers, Grube Wióry zwyciężyły 7:4 z Zieloną Stroną Mocy, a Lumumby Łódź zmiażdżyły OKS 15:0.

Jak co roku, rywalizacja w BLPN jest bardzo zacięta. O wejście do finałów, w których od drugiej połowy sierpnia rywalizować będzie osiem drużyn, nadal rywalizuje 11 zespołów. Te drużyny, które znajdują się "pod kreską", mają jednak coraz mniej czasu. Na pechowych miejscach 9-11, czyli tych, które znajdą się tuż poza finałami, na ten moment znajdują się kolejno OKS, Turbo Team i FC Jarrones. W zeszłym roku wszystkim tym zespołom udało się zagrać w finałach, jednak teraz wiele wskazuje na to, że co najmniej jedna z nich pożegna się z turniejem na wcześniejszym etapie.

Jeśli chodzi o czubek tabeli, w pierwszej czwórce (rozstawionej w losowaniu par finałowych) w tym momencie znajdują się kolejno JRK Meble (21 punktów), Lumumby Łódź, Red Devils i Grube Wióry (wszyscy po 18 punktów). Miejsca 5-8, które będą dolosowane do TOP4 zajmują kolejno: Happy Meal, WKS (obie po 18 punktów), Prostrovia (16 punktów) oraz Misie (12 punktów).

Szans na wejście do finałów nie mają już RTS Czerwonka (6 punktów), Zielona Strona Mocy (3 punkty) oraz Company of Brothers (0 punktów). Jeden z zespołów - Niezniszczalni Team - wycofał się z rozgrywek.

Na kolejne mecze BLPN nie trzeba długo czekać. Dziewiąta kolejka zakończyła się w niedzielę 6 czerwca, a kolejna startuje… dzień później. W poniedziałek 7 czerwca o 19:30 przy SP2 FC Jarrones zagrają z WKS. Dzień później o tej samej godzinie, ale przy drugim boisku, Turbo Team zmierzy się z JRK Meble. Znacznie więcej, bo aż 4 spotkania odbędą się w czwartek, 10 czerwca. Przy SP1 zmagania rozpoczną się o 18:30 od pojedynku Happy Meal z RTS Czerwonką, a o 20:00 zmierzą się ze sobą drużyny z końca tabeli - Company of Brothers i Zielona Strona Mocy. Mecze przy SP2 wystartują o 18:00. O tej godzinie Misie zagrają z Prostrovią, a półtorej godziny później Grube Wióry zagrają z Lumumby Łódź.

Po jednodniowej przerwie, piłkarze rozegrają kolejną, jedenastą serię spotkań. W sobotę 12 czerwca o 17:00 przy SP2 Prostrovia zmierzy się z FC Jarrones, a o 18:30 na tym samym boisku Zielona Strona Mocy zmierzy się z RTS Czerwonką. Dzień później, w niedzielę 13 czerwca o godz. 17:00 przy SP2 Happy Meal podejmie Misie, a półtorej godziny później WKS spotka się z Red Devils. Ostatni mecz rozgrywany tego dnia odbędzie się o 18:30 przy SP1 i będzie to pojedynek OKS z Turbo Team.

Autor: Mateusz Cieślak

Zobacz skrót meczu FC Lumumby Łódź - OKS: