wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Trwa ligowy maraton

IMG_9709

Ostatnie i najbliższe dni są bardzo intensywne dla piłkarzy i drużyn grających w Brzezińskiej Lidze. W ciągu 9 dni rozgrywane są bowiem 3 kolejki, a w nich aż 19 spotkań. Dzieje się tak za sprawą przesunięcia jednej z kolejek na terminy w środku tygodnia. To z kolei spowodowane jest opóźnionym przez koronawirusa startem rozgrywek.

Brzezińska Liga, podobnie jak rok temu, wystartowała później niż zaplanowano. Aby nadgonić stracony czas, organizatorzy zdecydowali się na rozegranie dwóch kolejek w terminach w środku tygodnia. Pierwsza z nich to siódma kolejka, której mecze odbędą się od poniedziałku 24 maja, do czwartku 27 maja. Dla zawodników i drużyn oznacza to bardzo wysoką intensywność, gdyż tuż przed tą kolejką, w weekend 22-23 maja rozegrano szóstą, a w kolejny weekend 29-30 maja rozegrana zostanie ósma runda zmagań.

W 6. kolejce działo się bardzo wiele. Swoich rywali znokautowali mistrz i wicemistrz: broniący tytułu Red Devils rozgromili aż 24:4 Company of Brothers, a JRK Meble wygrali z Happy Meal 12:2. Zwycięsko z boiska schodzili również piłkarze Turbo Team, którzy pokonali 7:2 Zieloną Stronę Mocy, a także Grube Wióry, które o włos wygrały z WKS 6:5. Po raz pierwszy w tym sezonie doszło także do podziału punktów - mecz OKS z Prostrovią zakończył się wynikiem 6:6. Walkowerem na korzyść RTS Czerwonki zakończył się pojedynek tej drużyny z FC Jarrones, po tym jak sędzia przerwał zawody z uwagi na niesportowe zachowanie jednego z zawodników. Dodatkowo, wszystkie dotychczas rozegrane mecze Niezniszczalnych również zostały zmienione na walkowery dla drużyn przeciwnych. Drużyna z Łęczycy wycofała się z powodu problemów kadrowych, a ponieważ rozegrała mniej niż 50% spotkań, osiągnięte wyniki uległy zmianie.

Siódma kolejka rozpoczyna się bezpośrednio po szóstej, czyli w poniedziałek 24 maja. Tego dnia o 19:30 przy SP2 Zielona Strona Mocy podejmie JRK Meble. Dzień później o tej samej porze przy SP1 Red Devils spotkają się z RTS Czerwonka. W środę o 18:00 przy SP1 Grube Wióry spotkają się z Prostrovią, natomiast w czwartek widzowie obejrzą aż 4 spotkania. Przy SP2 o 18:00 Misie zagrają z FC Jarrones, a o 19:30 OKS spotka się z Happy Meal. Z kolei przy SP1 mecze wystartują o 18:30. W pierwszym z nich Lumumby Łódź rozegra mecz z Turbo Team, a o 20:00 Company of Brothers zagra z WKS.

Jedynym w tym tygodniu dniem bez żadnych meczów będzie piątek. Już w sobotę (29 maja) ruszy kolejna, ósma kolejka spotkań. O 16:30 przy SP1 Prostrovia zmierzy się z Company of Brothers, a równolegle przy SP2 WKS zagra z RTS Czerwonka. Na zakończenie sobotnich zmagań, o 18:00 przy SP2 dojdzie do spotkania dwóch finalistów Pucharu Brzezin z 2019 r. - Misi i Red Devils.

Niedziela rozpocznie się od pojedynku OKS z Zieloną Stroną Mocy (16:30 SP2). O 18:00 przy SP1 Grube Wióry zagrają z Happy Meal, a przy SP2 wicemistrzowie JRK Meble zmierzą się z rewelacją tegorocznych rozgrywek, Lumumby Łódź.

Autor: Mateusz Cieślak