Brzezińska Liga Piłki Nożnej w końcu ruszyła. 250 dni przerwy i wielkie emocje od początku

Po dziewięciu miesiącach przerwy do gry wróciła Brzezińska Liga Piłki Nożnej. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa rozgrywki wystartowały dopiero w ostatni weekend maja, a nie (jak co roku) w połowie marca.

W obecnej sytuacji Brzezińska Liga wzbudza jeszcze większe emocje. Nie dość, że zawodnicy są bardziej głodni gry, niż kiedykolwiek, bo od zeszłorocznego finału minęło prawie 9 miesięcy, to są to jedyne aktywne piłkarskie rozgrywki w okolicy. Po pierwsze, wszystkie piłkarskie ligi w Polsce, które podlegają pod PZPN i nie są organizowane na szczeblu centralnym (czyli III liga, IV liga, okręgówka, A klasa oraz B klasa) zostały uznane za zakończone. Po drugie, odpowiedniki Brzezińskiej Ligi (czyli ligi orlikowe) tj. Wiejska Liga Piłki Nożnej (Koluszki) czy Playarena (Łódź) w przeciwieństwie do BLPN nie wróciły do gry.

Podobnie, jak w poprzednich latach, większość spotkań rozgrywana jest w soboty i niedziele (mecze o 16:00 i 17:30) na obu orlikach w Brzezinach. Ze względu na opóźniony start, podjęto decyzję, że część kolejek będzie dograna w środku tygodnia.

Pierwsza kolejka rozpoczęła się w sobotę, 30 maja o godz. 16:00. Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach aktualni wicemistrzowie Grabarze (Koluszki) pewnie pokonali Zielonych Bimbrowników 17:6. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwsze trafienie w tym roku trafiło na konto zawodnika Grabarzy, Jacka Jankowskiego. Równolegle na drugim boisku zeszłoroczni mistrzowie, JRK Meble jeszcze wyżej rozbili Arkę Brzeziny (19:0). O 17:30 przy SP1 Misie równie wysoko wygrały z debiutującymi Lewarami (14:0), a powracający po rocznej przerwie Turbo Team (Koluszki) wysoko pokonały Zieloną Stronę Mocy (10:1).

Po tak jednostronnych sobotnich meczach, przyszedł czas na bardziej wyrównane. W niedzielę, 31 maja o godz. 16:00 przy SP1 kolejny debiutant FC Jarrones (Łódź) wygrał z Wikingami (Andrespol/Justynów) 5:3, a w hicie kolejki Red Devils minimalnie wygrali z OKS (8:6). W kolejnym bardzo zaciętym meczu WKS pokonał Ciamciaramciam 6:4 (Rogów), a Grube Wióry zafundowały zimny prysznic ostatniemu z debiutantów, Polskiemu Sao Paulo (Brzeziny/Jeżów), demolując ich aż 25:2.

Po pierwszej kolejce liderem są Grube Wióry, a na podium znajdują się także JRK Meble i Misie. Druga kolejka już w najbliższy weekend 6-7 czerwca.