wersja testowa serwisu

Pierwszoligowe derby Łodzi na remis. Dla Wojciecha Stawowego był to ostatni mecz w roli trenera ŁKS

derby

Wczoraj w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi odbyły się derby Łodzi. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Przed spotkaniem większość wskazywała ŁKS jako faworyta tego meczu. Niemałe musiało być zdziwienie, kiedy do przerwy to Widzew prowadził 2:0. Po zmianie stron to gospodarze byli drużyną prowadzącą grę. Podopieczni Wojciecha Stawowego szybko zdobyli bramkę kontaktową, co dodało im wiatru w żagle.

Ostatniego gola w 66. derbach Łodzi oglądaliśmy w 85. minucie. Ricardinho, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, popisał się ładnym uderzeniem z przewrotki. Do końcowego gwizdka sędziego żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali na swoją stronę.

Z pewnością obie drużyny czują niedosyt. Ponadto, mecz ten był dla Wojciecha Stawowego ostatnim w roli trenera ŁKS.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (0:2)
Pirulo 49', Ricardinho 85' - Nowak 25', Ameyaw 28'

ŁKS: Malarz – Moros Gracia, Rozwandowicz (Ricardinho 83'), Sobociński – Wolski (64′ Dankowski), Trąbka (Rygaard 64'), Domignuez, Klimczak – Pirulo, Janczukowicz – Sekulski

Rezerwowi: Arndt – Dąbrowski, Nawotka, Gryszkiewicz, Tosik, Sajdak

Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Gach (65′ Becht) – Michalski (Kun 79'), Poczobut, Mucha, Ameyaw (Samiec-Talar 79') – Kita (Hanousek 58'), Robak (Tomczyk 58')