wersja testowa serwisu

Dodatkowe 661 milionów euro dla województwa łódzkiego

4b0d45fd3bd25128de866235221e593c_XL
fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Ważna wiadomość dla mieszkańców województwa łódzkiego. Po negocjacjach nasz region otrzyma dodatkowe środki w ramach kontraktu programowego – aż 661,2 mln euro. Tę doskonałą informację przywiózł dziś marszałek Grzegorz Schreiber z Warszawy, ze spotkania z Waldemarem Budą, wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.

To oznacza, że Łódzkie otrzyma z funduszy unijnych w sumie aż 2 mld 292 mln euro, czyli więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej.

- To świetna wiadomość, zważywszy na fakt, że w nadchodzącej perspektywie unijnej było mniej środków w puli krajowej – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. - To nie koniec moich negocjacji w sprawie funduszy dla województwa łódzkiego. Przed nami jeszcze kwestia Krajowego Planu Odbudowy oraz rozstrzygnięcia w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Rozmowy wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy z przedstawicielami wszystkich województw o podziale funduszy unijnych na lata 2021-2027 na programy regionalne trwały od początku marca. W środę, 23 czerwca minister Buda przedstawił efekty i zasady podziału 7,1 mld euro rezerwy programowej.

- Stworzyliśmy rezerwę po to, by finalny podział funduszy na regiony był efektem dyskusji z samorządowcami i odzwierciedlał potrzeby rozwojowe naszych województw. To praktyczny wyraz współpracy samorządu i rządu w realizacji polityki rozwoju – mówi wiceminister Waldemar Buda.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi