Drużyny młodzieżowe z województwa łódzkiego zagrają w turnieju "Akademia Klasy Ekstra"

IMG_5383
fot. Widzew Łódź/Martyna Kowalska

W najbliższą sobotę, 20 maja, na terenie ośrodka przy ul. Małachowskiego w Łodzi odbędzie się turniej piłki nożnej pod nazwą "Akademia Klasy Ekstra". Turniej jest organizowany przez Fundację Ekstraklasy przy wsparciu klubów z tejże ligi - w tym przypadku Widzewa Łódź. 

W trakcie sobotniej imprezy odbędą się turnieje U-11 i Funino. W pierwszym z nich weźmie udział piętnaście zespołów z rocznika 2012, które podzielone zostaną na trzy grupy. Rywalizacja odbywać się będzie w siedmioosobowych składach w systemie każdy z każdym. Klasyfikacja nie będzie jednak prowadzona.

Dla dzieci z roczników 2013 i 2014 przewidziano formułę Funino - jej celem jest zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzenie kreatywności. W rozgrywkach uczestniczyć będzie dwanaście drużyn w dwóch grupach. Podczas meczu na boisku przebywać będzie po trzech zawodników w zespole, którzy będą starali się zdobywać punkty poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. 

Do Łodzi przejadą przedstawiciele następujących klubów: AP Sieradz, GKS Siemkowice, GKS Widawa, GLKS Inter Sławno, Jutrzenka Bychlew, KKS Koluszki, Koźminecka Akademia Piłkarska, Mazur Gostynin, MGKS Lubraniec, Orły Tczew, Progres Zduńska Wola, Sokół Aleksandrów Łódzki, Tęcza Kraśnik, Warta Sieradz, Włókniarz Zelów oraz Zjednoczeni Stryków. Cztery drużyny wystawi też Widzew Łódź, a jedną z nich stworzą podopieczne trener Marty Świstacz - Widzewianki.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30, z kolei pierwsze mecze rozegrane zostaną o godzinie 11:00. Rozgrywki potrwają do godziny 15:00 w kategorii U-11 i 15:55 w kategorii Funino. Zmagania zakończą się konkursami oraz ceremonią wręczenia nagród.

Harmonogram Akademii Klasy Ekstra:

10:30 - ceremonia otwarcia

10:40 - prezentacja drużyn

10:50 - przemówienia

11:00 - 15:00 - turniej U-11

11:00 - 15:55 - turniej Funino

11:30 - 15:00 - strefa animacji U-7

15:00 - 15:30 - konkursy

15:30 - ceremonia wręczenia nagród i zakończenie turnieju

Na Łodziance nie zabraknie atrakcji dla uczestników turnieju, którzy będą mogli skorzystać z dmuchańców, strefy teqball, mistrza dryblingu czy bramki radarowej. Specjalna strefa zostanie utworzona również dla dzieci poniżej siódmego roku życia. Dla zawodników przewidziano ciepły posiłek oraz wodę i owoce. Przy ul. Małachowskiego pojawi się także food truck z lodami oraz stoisko Oficjalnego Sklepu Widzewa Łódź.

Projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy SA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Widzew Łódź