wersja testowa serwisu

Działania "Pirat” w powiecie łódzkim wschodnim. Kilku kierowców straciło prawo jazdy

253-117364

27 lipca 2020 roku, policjanci koluszkowskiej drogówki wspólnie z łódzką grupą „SPEED" przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów ujawnili 81 wykroczeń w ruchu drogowym w tym 56 przekroczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, 3 prawa jazdy za przekroczenia ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 2 dowody rejestracyjne. Dodatkowo policjanci ujawnili złamanie zakazu kierowania pojazdami oraz kierowanie mimo cofniętych uprawnień.

W miniony poniedziałek na drogach powiatu łódzkiego wschodniego koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z mundurowymi z łódzkiej grupy „SPEED" prowadzili kontrole prędkości. W ramach akcji "Pirat" w ciągu kilku godzin oprócz ujawnionych 81 wykroczeń w ruchu drogowym, 56 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Trzem kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne. Dwóch nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych przez policjantów a dodatkowo jedna osoba, która złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeden kierujący prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania za co grozi do 2 lat więzienia.

Wobec wszystkich kierujących, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym zostaną wszczęte procedury związane z zatrzymaniem uprawnień na najbliższe trzy miesiące.

źródło: KPP Łódź Wschód