wersja testowa serwisu

Ekologiczne sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Widzinie Prywatnym

1-Pendolino-900x448

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Mistrz recyklingu Maks porządkuje odpady".

W konkursie udział wzięła szkolna drużyna ekologiczna Ekoiskierki, w skład której weszło ośmioro uczniów z klasy VI (4 dziewczynki i 4 chłopców) pod opieką pani Małgorzaty Tomaszewskiej. Zespół zwyciężył w rywalizacji z innymi szkołami na terenie Polski w III Lidze Elektrorecyklingu i wygrał ilością 3 801 914 punktów.

Konkurs objęty był patronatami Kuratoriów Oświaty w: Kielcach, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu i w Gorzowie Wielkopolskim, zaś organizatorem była Fundacja Chlorofil. Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Uczniowie, oprócz wygrania Ligi Elektrorecyklingu, mięli za zadanie wykonać model przedmiotu z materiałów recyklingowych: starych kartonów, opakowań, taśmy itp.. a następnie zaprezentować instrukcję demontażu, tak aby przekazać jak najwięcej informacji na temat zawartych w nim surowców wtórnych. Pracę zespołu należało udokumentować podczas powstawania modelu za pomocą zdjęć i filmu.

Najwięcej wysiłku i pomysłowości w pracę zespołu włożyli: Jan Bajdor, który jest twórcą wspaniałego Pendolino Dla Maksa oraz Bartłomiej Cieplucha, który zdobył największą ilość punktów w grze III Liga Elektrorecyklingu. Zespół Ekoiskierki w nagrodę za osiągnięcie w konkursie najlepszego wyniku w Polsce, wyjedzie na jednodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej i Geoparku w Kielcach.

źródło: UM Tuszyn