Gmina Koluszki: Pijany kierowca z narkotykami i bez uprawnień zatrzymany przez policję

253-165532
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował renault mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania a przy sobie miał marihuanę. Usłyszał już zarzuty za co grozi mu łącznie kara do 3 lat pozbawienia wolności.

10 marca 2023 roku tuż przed godziną 14:00 koluszkowski patrol policji zauważył w miejscowości Lisowice renault, a w nim dwóch siedzących mężczyzn. Pojazd nagle zjechał z drogi i zatrzymał się na poboczu. Mundurowi postanowili skontrolować podróżujących. 

Na ich widok kierowca zaczął zachowywać się nerwowo. Miał ku temu powody, jak się okazało 33-letni kierujący miał przy sobie narkotyki. 

- Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Koluszkowianin nie miał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli znalezioną przy nim marihuanę. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz kierowania w stanie nietrzeźwości co zagrożone jest karą łącznie do 3 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci - mówi mł. asp. Aneta Kotynia.