Najważniejsze wideo w elw24

Kierował ciężarówką mając ponad 2 promile. Grożą mu 3 lata więzienia

265-189737

Nieodpowiedzialny 34-latek na drodze S8 kierował ciężarówką wraz z naczepą. Funkcjonariuszy ITD poinformował inny kierujący, którego zaniepokoił tor jazdy ciężarówki. Przybyli na miejsce koluszkowscy policjanci potwierdzili, iż mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, stracił też prawo jazdy.

4 lipca 2024 roku tuż po godzinie 10:00 do koluszkowskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o zatrzymanym nietrzeźwym kierującym na drodze S-8 w powiecie łódzkim wschodnim. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynikało, iż funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego poinformował inny kierujący o tym, iż samochodem ciężarowym scania może kierować osoba nietrzeźwa. 

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd scania wraz z naczepą. Wtedy wyczuli od kierującego silną woń alkoholu, po czym natychmiast udaremnili jego dalszą jazdę. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i wezwali policjantów. 

- Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił już prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury - mówi mł. asp. Aneta Kotynia.