wersja testowa serwisu

Kolejne uderzenie w nielegalny handel. Policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę

Zrzut-ekranu-2021-11-19-o-09.44.52
fot. KPP Łódź Wschód

Wspólne działania koluszkowskich i rzgowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia ponad 3 000 sztuk odzieży, torebek i butów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowano na 2 miliony złotych. Został zatrzymany 45-letni mężczyzna, który wprowadzał do obrotu ,,podróbki". Usłyszał już zarzut. Za handel nielegalnym towarem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 17 listopada koluszkowscy i rzgowscy policjanci, przy wsparciu tuszyńskich mundurowych, przeprowadzili wspólne działania na terenie Rzgowa w jednym z punktów handlowych. Funkcjonariusze otrzymali informację, iż prowadzona jest tam sprzedaż odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

- Podczas przeszukania wskazanego miejsca policjanci zabezpieczyli ponad trzy tysiące sztuk podrobionych produktów. Były to głównie ubrania i torebki damskie oraz buty. Wartość strat jaką oszacował biegły z zakresu znaków towarowych jest nie mniejsza niż 2 miliony złotych - informują policjanci.

Decyzją prokuratora mężczyzna handlujący "podróbkami" został zatrzymany. Był nim 45-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Usłyszał już zarzut handlu wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie.