wersja testowa serwisu

Koluszkowscy policjanci przypominają: Świeć przykładem! Mundurowi rozdawali kamizelki odblaskowe

253-139503
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci ruchu drogowego z Koluszek już o świcie rozdawali na drogach kamizelki odblaskowe napotkanym rowerzystom i pieszym. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym nasza widoczność jest bardzo ważna. Dlatego dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bądźmy widoczni na drodze.

W środę, 24 listopada policjanci z ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach rozdawali kamizelki odblaskowe napotkanym rowerzystom i pieszym, którzy poruszali się po drogach powiatu łódzkiego wschodniego.

- Szczególnie w tym czasie, kiedy dzień jest krótszy a widoczność często ograniczają opady deszczu czy pochmurna pogoda istotnie ważna jest nasza widoczność na drodze i przejściu dla pieszych. W ramach przeprowadzanych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", których celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Koluszkowscy policjanci przypominali podczas spotkań z mieszkańcami, iż są użytkownikami dróg, których w przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie chroni na przykład karoseria pojazdu, czy pasy bezpieczeństwa - mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia.

Mundurowi zwracali też szczególną uwagę na zachowania kierujących autami wobec pieszych, użytkowników rowerów i motorowerów. Nadzorem objęte są miejsca, które są szczególnie niebezpieczne i w których często dochodzi do wypadków z ich udziałem.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że może zostać niezauważony na drodze przez innego uczestnika ruchu. Tym samym sposób poruszania się po jezdni powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku.