Koluszkowscy policjanci zatrzymali miłośników drogich perfum i alkoholi

253-178682
fot. KPP Łódź Wschód

Kryminalni z Koluszek pracując nad sprawą kradzieży perfum z drogerii zatrzymali parę w wieku 19 i 16 lat, która dopuściła się wspólnie kradzieży artykułów kosmetyczno-drogeryjnych. Jak się okazało 19-latek miał na swoim koncie jeszcze inne kradzieże alkoholi różnych marek. Łączna wartość strat to ponad 6 000 złotych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży, 16-latką zajmie się sąd rodzinny.

28 września 2023 roku kryminalni z koluszkowskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży artykułów kosmetyczno-drogeryjnych w Tuszynie. Głównie drogie perfumy były kradzione z drogerii z dniu 19 i 20 września 2023 roku. Trop doprowadził policjantów do Tuszyna, gdzie przebywała para nastolatków w wieku 19 i 16 lat. Jak się okazało, 19-latek miał na swoim koncie dodatkowo kradzieże alkoholi różnych marek i artykułów spożywczych z supermarketu w Tuszynie, których dopuścił się na początku września bieżącego roku. 

- W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skradzione kosmetyki. Łączna wartość skradzionych produktów to ponad 6 000 złotych. Oboje zostali zatrzymani. Dowody zebrane w sprawie pozwoliły policjantom na przedstawienie 19-latkowi pięciu zarzutów kradzieży co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latką zajmie się sąd rodzinny - mówi mł. asp. Aneta Kotynia.