wersja testowa serwisu

Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w powiecie łódzkim wschodnim

cycling-bicycle-riding-sport-38296

Wczoraj rozpoczął się 31. Kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Po Tour de Pologne, to druga pod względem rangi impreza kolarska w naszym kraju. Inauguracyjny etap był rozgrywany na Podkarpaciu, ze startem w Nisku i metą w Sędziszowie Małopolskim. W wyścigu rywalizuje 25 ekip – w sumie 150 kolarzy.

W sobotę ( tj. 12 września br.) kolarze będą ścigali się w m.in. Gminie Tuszyn. Około godz. 13.50 wjadą do naszej Gminy w Żerominie od strony Czarnocina, dalej pojadą do Tuszyna ul. Żeromskiego, Wysoką, Wschodnią, Piotrkowską, Łowicką, Tylną, Brzezińską – do Modlicy skąd przejadą na teren Gminy Rzgów w kierunku Kalinka.

Tegoroczny Kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków będzie liczył cztery etapy. Rozpocznie się w środę 176-kilometrowym odcinkiem z Niska do Sędziszowa Małopolskiego. Będzie on jedynym etapem w całości przebiegającym przez Podkarpacie. W czwartek peleton ma rywalizować na trasie z Krosna do Nowego Sącza, w piątek kolarzy czeka próba z Suchej Beskidzkiej do Jaworzna, a w sobotę etap finałowy z Kielc do Łodzi.

źródło: UM Tuszyn