wersja testowa serwisu

Rodowite mieszkanki gminy Rogów napisały książkę poświęconą Adolfowi Bagińskiemu

Mieszkanki gminy Rogów napisały książkę poświęconą Adolfowi Bagińskiemu

Dwie rodowite mieszkanki gminy Rogów - Zuzanna Szydłowska i Elżbieta Draczyńskiej napisały książkę pt. "Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku".

Książka poświęcona jest polskiemu Chaplinowi, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). W tym roku przypada 120. rocznica jego urodzin oraz 45. rocznica śmierci. Jak czytamy na stronach wydawnictwa LTW, na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. 

- Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych. Książka przedstawia Dymszę z innej strony – jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów - czytamy na ltw.com.pl.

Jak czytamy na stronach Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to w 2021 roku w siedzibie placówki zostanie zorganizowane spotkanie autorskie promujące książkę. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Szczegóły o książce w TYM MIEJSCU.