wersja testowa serwisu

Minister Sportu przywiozła dobre wiadomości do Tuszyna. Remont Stadionu Miejskiego z dofinansowaniem

Stadion-43-768x576
fot. Urząd Miasta Tuszyn

10 lipca br. z inicjatywy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Buda, na zaproszenie Burmistrza Miasta Tuszyna Witolda Małeckiego Gminę Tuszyn odwiedziła Minister Sportu – Danuta Dmowska – Andrzejuk.

Wizyta Minister związana była z przyznaniem środków finansowych na remont Stadionu Miejskiego w Tuszynie poprzez budowę zaplecza szatniowo – sanitarnego. Stosowny wniosek z programu Sportowa Polska 2020 złożony został do Ministerstwa Sportu w marcu tego roku przez Gminę Tuszyn.

Podczas wizyty Minister Danuta Dmowska - Andrzejuk poinformowała o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu kwoty dofinansowania 812 100 zł, spotkała się z władzami samorządowymi gminy, młodymi sportowcami i mieszkańcami. Na spotkanie przybyli również sportowcy związani z Gminą Tuszyn: Mieczysław Nowicki – Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, Adam Kszczot – lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że to kolejne dofinansowanie dla Gminy Tuszyn przyznane w ostatnim czasie. 24 czerwca br. podpisana została umowa, zgodnie z którą gmina otrzyma 429 900 zł. dofinansowania z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej nr 1512E w miejscowości Modlica od węzła do granicy gminy (I etap o długości 0,868 km). Stosowną umowę podpisali ze strony Zarządu Województwa Łódzkiego: Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Wojciech Frątczak – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska a ze strony Gminy Tuszyn: Witold Małecki – Burmistrz Miasta Tuszyna przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Małgorzaty Ożarek.

2 lipca podczas spotkania z Radnymi Rady Miejskiej w Tuszynie i Kierownikami Referatów i Jednostek Organizacyjnych Gminy Tuszyn, Waldemar Buda – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, przekazał na ręce Burmistrza Miasta Tuszyna – Witolda Małeckiego promesę na kwotę 1 876 189 zł. Środki pochodzą z tarczy antykryzysowej w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i będą wykorzystane na inwestycje w Gminie Tuszyn.

źródło: UM Tuszyn