wersja testowa serwisu

Motocykliści jechali zdecydowanie za szybko, trafili na policjantów z drogówki

253-133896
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy policjanci z drogówki patrolując DK12 zauważyli rozpędzone dwa motocykle, których kierujący za nic mieli ograniczenia prędkości. Mundurowi zmierzyli prędkość pojazdów. Wynik zdecydowanie przewyższał dozwoloną prędkość na danym odcinku starej jedynki.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy w trakcie patrolu zauważyli rozpędzonych dwóch motocyklistów. Kierujący jednośladami jechali w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego i nie zważając na obowiązujące ograniczenie prędkości do 70 km/h pędzili aż 194km/h, nie zwracali nawet uwagi na przejścia dla pieszych. Szybka i zdecydowana reakcja doświadczonych funkcjonariuszy pozwoliła zatrzymać piratów drogowych. Okazało się, że jednośladami jechali dwaj mężczyźni w wieku 26 lat. Jeden z nich nie posiadał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Nieodpowiedzialne zachowanie motocyklistów zakończyło się ukaraniem trzema mandatami karnymi i zakończeniem dalszej podróży dla jednego z nich.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że wzmożona czujność najważniejsza jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań.

źródło: KPP Łódź Wschód