wersja testowa serwisu

Na DK 48 runęła cysterna wypełniona chemikaliami! Trasa jest zablokowana. Co tam się stało?

Na DK 48 runęła cysterna wypełniona chemikaliami!  Trasa jest zablokowana. Co tam się stało?
KPP Tomaszów Maz.

Poważny wypadek w Inowłodzu, na DK 48, przewróciła się cysterna wypełniona chemikaliami. Przy ulicy Klasztornej, na której wysokości doszło do zdarzenia pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczne wozy chemiczne. W związku z tą sytuacją DK 48 jest i będzie przez następnych kilka godzin nieprzejezdna. Niewykluczone, że ruch zostanie puszczony trasą dopiero około 14.00. Jak podali drogowcy, jedna osoba została ranna

Do zdarzenie w efekcie, którego potężne auto runęło na trasę doszło w czwartek (30 września) przed 8.00. Do wypadku doszło na 17 kilometrze trasy DK 48 przy ul. Klasztornej w Inowłodzu. Jak się okazało cysterna była wypełniona substancjąPulnox 40 proc. To wodny roztwór mocznika. Według kategoryzacji chemicznej roztwór o tych właściwościach nie powinien być toksyczny, ale w Inowłodzu zastosowano wszelkie środki ostrożności. Szcześliwie też,jak poinformowali strażacy z Tomaszowa Mazowieckiego nie doszło do rozszczelnienia cysterny, w związku z tym nie ma bezpośredniego zagrożenia ani dla ludzi ani dla środowiska. 

W tej chwili mocznik jest jużprzepompowywany do cysterny zastępczej, która dotarła na miejsce zdarzenie. Na miejscu zdarzenia pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna z Łodzi. Akcja usuwania skutków wypadku, którego wstępną przyczyną była utrata panowania nad pojazdem może potrwać nawet do godziny 14.00, dlatego kierujących prosi się o korzystanie z objazdów.

Mazowieccy policjanci w miejscowości Ossa kierują ruch (w szczególności ciężarowy) na Drzewicę, zaś pojazdy, które minęły ten punkt lub wyruszyły w trasę za tym punktem zawracane są przez opoczyńskich policjantów w miejscowości Anielin. Od Tomaszowa Mazowieckiego pojazdy kierowane są w kierunku Opoczna drogą nr 726.

Zobacz zdjęcia: