wersja testowa serwisu

Na Olechowie powstanie nowa strażnica. Wicemarszałek Robert Baryła wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego

Untitled
fot. Sebastian Sołtyszewski

We wtorek, 6 października, podpisany i wmurowany został akt erekcyjny pod budowę nowej strażnicy jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej na łódzkim Olechowie. W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła.

Strażnica JRG PSP Łódź-Olechów powstaje przy ulicy Przybyszewskiego u zbiegu z aleją Książąt Polskich. Inwestycja realizowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020″. Trwa pierwszy etap budowy.

W uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego wzięli udział strażacy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę być w tak szczególnym dniu i w tak ważnym miejscu. Ta inwestycja powstaje z myślą o strażakach ale też z myślą o mieszkańcach i ich bezpieczeństwie – powiedział Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. - Kiedyś, wiele lat temu, praca strażaków polegała głównie na gaszeniu pożarów. Teraz wyjeżdżacie również do wielu innych zdarzeń: to katastrofy budowlane, kolejowe, czy wypadki drogowe. Dlatego musicie mieć swoją siedzibę w dobrym miejscu. Ta inwestycja wam je zapewni.

Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. Wartość całego projektu to około 25 mln zł.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (DK)

Zobacz zdjęcia: