wersja testowa serwisu

Na osiedlu Halinów ruszają budowy przyłączy kanalizacyjnych

Na osiedlu Halinów ruszają budowy przyłączy kanalizacyjnych
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zakończył już prace związane z budową sieci kanalizacyjnej na osiedlu Halinów. Prace jednak nie ustają, bo rozpoczął się kolejny etap związany z wykonaniem przyłączy.

Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicach Halinów, Na Piaski, Podmiejskiej, Przechodniej, Bocznej, Żwirowej i Napoleońskiej zakończyła się z końcem ubiegłego roku. Zgodnie z projektem powstało blisko 3,25 km sieci kanalizacji sanitarnej i 2,27 km kanalizacji deszczowej. Ta część inwestycji kosztowała ponad 7 mln zł, a inwestycja była realizowana w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice – etap III". To jednak nie koniec prac kanalizacyjnych w tym rejonie. Do wybudowanej sieci kanalizacji zaczęli przyłączać się mieszkańcy. Zanim jednak wejdzie na plac budowy ciężki sprzęt niezbędne jest wykonanie projektów przyłączy. Przypomnijmy, że na ich budowę skierniewiczanie mogli uzyskać wsparcie z budżetu Unii Europejskiej z projektu pt. ,,Wykonanie podłączeń kanalizacyjnych''.

Przypomnijmy kolejnym etapem przewidzianym do realizacji w roku 2021 będzie kompleksowa przebudowa wspomnianych siedmiu osiedlowych ulic. W ramach inwestycji poprawie ulegnie cała infrastruktura drogowa. Pojawią się nowe odcinki chodników i ścieżek pieszo-rowerowych. Całość dopełni oświetlenie. Jak słyszymy w wydziale Dróg i Komunikacji, otwarcie ofert przetargowych nastąpi jeszcze w styczniu. Na zadanie przeznaczono blisko 10 mln zł.

źródło: UM Skierniewice