wersja testowa serwisu

Największy punkt szczepień w Łódzkiem otwarty

b757ab02db44a92d61df65ac12b6bfa0_XL
fot. Adam Staśkiewicz

W poniedziałek, 25 stycznia w szpitalu tymczasowym w hali Expo w Łodzi otwarto punkt szczepień. W budynku przy al. Politechniki będzie mogło się szczepić 240 osób dziennie. To wspólne przedsięwzięcie rządu i samorządu województwa łódzkiego.

Jedną z pierwszych zaszczepionych osób w Expo jest Jan Durkowski. Nie ukrywał, że przed podaniem dawki miał pewne obawy:

- Kuzyn powiedział, że po szczepieniu ludzie źle się czują i w takim razie nie przyjdzie. Ja stwierdziłem jednak, że trudno, skoro już się zapisałem, to muszę przyjść. Jestem zadowolony, bo wszystko poszło świetnie i czuję się dobrze.

- Widzimy się w miejscu symbolicznym, w którym spotkaliśmy się w październiku, kiedy przygotowaliśmy się na wielką falę epidemii, która na szczęście nas nie dotknęła – powiedział Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. – W miejscu, które miało ratować życie Polaków, otworzyliśmy punkt szczepień. Chciałbym podziękować Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Biegańskiego, samorządowi województwa łódzkiego i marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi za to, że prowadzą ten punkt. To wspólne przedsięwzięcie, rządowe i samorządowe.

- Szpital tymczasowy zaczyna wykonywać swoje zadanie – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Jest punktem szczepień, prowadzonym przez szpital im. Biegańskiego. To do tego celu najlepiej przygotowana jednostka w województwie. Duże doświadczenie ludzi, wiedza, zdolności organizacyjne, to wszystko sprawa, że jesteśmy przekonani, że szpital spełni swoją rolę.

Punkt szczepień będzie funkcjonował przez siedem dni w tygodniu w godzinach 8-20. Będzie mogło z niego skorzystać 240 osób dziennie. Po zwiększeniu dostaw szczepionek do Polski, możliwości punktu zostaną zwiększone.

źródło: Urząd Marszałkowski w łodzi (dark)