wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie w Starowej Górze. Pijany mężczyzna jeździł quadem, doprowadził do wypadku

253-130431_mo7
fot. KPP Łódź Wschód

Rzgowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Starowej Górze, gdzie 30-letni mężczyzna kierował quadem pod wpływem alkoholu. Kierujący stracił panowanie i wypadł z pojazdu. Za kierowanie pojazdem samochodowym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia

W niedzielę, 23 maja 2021 roku tuż po godzinie 17:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada, do którego doszło w Starowej Górze na ulicy Zagłoby. Na miejscu policjanci ustalili, iż kierujący czterokołowcem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, kiedy na progu zwalniającym quad podbił do góry, a kierujący z niego wypadł.

Jak się okazało, był to 30-letni łodzianin, który jechał bez kasku ochronnego na głowie. Dodatkowo czterokołowiec nie posiadał polisy OC i nie był zarejestrowany. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie. Kierowanie pojazdem samochodowym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Ładna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, w ostatni weekend na drogach pojawiło się wiele jednośladów. Często pojawiają się też quady. Pamiętajmy, że jazda jakimkolwiek pojazdem czy to jest skuter, motocykl, quad wymaga od nas ostrożności i zdrowego rozsądku. Brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną groźnych i tragicznych wypadków. Pamiętajmy przede wszystkim, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację. Jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Łódź Wschód