wersja testowa serwisu

O zawodzie policjanta i bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej w Różycy

253-139274
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy dzielnicowi wraz z policjantką do spraw ,,nieletnich" zawitali do szkoły w Różycy. Z uczniami klas siódmych rozmawiali o zawodzie policjanta oraz o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i w domu.

We wtorek, 16 listopada dzielnicowi i policjantka z zespołu do spraw nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Różycy.

- Klasa siódma to czas kiedy większość młodych ludzi zastanawia się nad podjęciem dalszego kierunku kształcenia ale niektórzy z nich jeszcze nie wiedzą, co tak naprawdę chcą robić w życiu. Dlatego spotkania z mundurowymi mogą pomóc osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze w podjęciu decyzji - mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia.

Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o zawodzie policjanta, wyjaśniali na czym polega ta służba i jakie trzeba spełniać kryteria, aby wstąpić w policyjne szeregi. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również tematu szeroko pojętego bezpieczeństwa, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu jak i poza nim oraz jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.