wersja testowa serwisu

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

253-114580

21 czerwca 2020 roku w Kruszowie w gminie Tuszyn, czujny obywatel Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymał pojazd, którym podróżował nietrzeźwy mężczyzna.

44-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jechał swoim samochodem od miejscowości Tuszyn w kierunku Kruszowa. W pewnym momencie zauważył Seata, którego kierujący jechał „wężykiem". Zmieniał pasy ruchu, nie sygnalizując tego kierunkowskazem. Nabrał podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy. Długo nie zastanawiając się podjął decyzje o próbie zatrzymania pojazdu.

Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa udało mu się zatrzymać Seata. Kierującemu zabrał kluczyki unieruchamiając pojazd i oczekiwał na przyjazd policji, którą już wcześniej powiadomił telefonicznie o podjętych działaniach.

52-letni mieszkaniec Łodzi był nietrzeźwy, co potwierdziło badanie przez funkcjonariuszy, miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Gratulujemy czujności na drodze i szybkiej reakcji, która zapobiegła zagrożeniu dla innych. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie.

źródło: KPP Łódź Wschód