Pobili i okradli mężczyznę w Koluszkach. Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

253-178231
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci z Koluszek zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 49 lat, którzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Ich ofiarą padł 31-letni mężczyzna. Agresorzy najpierw pobili mężczyznę, a później zabrali jego dwa telefony oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Obaj działali w warunkach recydywy za co grozi zwiększony wymiar kary.

W nocy z 19 na 20 września 2023 roku tuż po północy oficer dyżurny koluszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż w Koluszkach przy ul. 3 Maja doszło do pobicia mężczyzny. Policjanci natychmiast przyjechali we wskazane miejsce, gdzie ustalili, iż około godziny 23:00 dwóch mężczyzn napadło 31-latka. Pobili go i zabrali dwa telefony o wartości 300 złotych oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 200 złotych. 

- Policjanci przeprowadzili szereg czynności, które pozwoliły kryminalnym na wytypowanie dwóch mieszkańców Koluszek. Już po kilku godzinach od zdarzenia policjanci dotarli do mieszkania 35-letniego koluszkowianina, gdzie znaleźli również telefony poszkodowanego. Drugi z mężczyzn 49-latek został zatrzymany na jednej z ulic w Koluszkach. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju co zagrożone jest karą do 12 lat więzienia. Mężczyźni działali w warunkach recydywy za co grozi zwiększony wymiar kary. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzezinach - mówi mł. asp. Aneta Kotynia.