wersja testowa serwisu

Podpalił dom i garaż, groził domownikom, znieważył policjanta. 34-letni mężczyzna zatrzymany przez policję

Podpalił dom i garaż, groził swojej rodzinie, znieważył policjanta. 34-letni mężczyzna zatrzymany przez policję
fot. KPP Łódź Wschód

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuszynie zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy, który najpierw podpalił dom i garaż, następnie groził domownikom i znieważył interweniującego policjanta. Wyrządził straty w wysokości blisko 200 000 złotych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

1 kwietnia 2021 roku tuszyńscy policjanci zostali zaalarmowani, iż na jednej z posesji w miejscowości Zofiówka w gminie Tuszyn potrzebna jest ich pomoc. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali tam pracujących strażaków oraz agresywnego i wulgarnego mężczyznę, który widząc policjantów, jednego z nich znieważył.

- Okazało się, że chwilę wcześniej 34-letni mężczyzna podpalił pobliski garaż, a kilka godzin wcześniej podpalił dom, w którym mieszkał. Wartość strat jakie spowodował to prawie 200 tysięcy złotych. Agresor groził również domownikom - informują policjanci.

Policjanci zatrzymali 34-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, więc noc spędził w policyjnym areszcie. 2 kwietnia 2021 roku 34-letni mieszkaniec gminy Tuszyn usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza za co grozi rok więzienia, kierowania gróźb karalnych, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Tuszyna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.