wersja testowa serwisu

Policja Łódź Wschód: Nowe radiowozy w Andrespolu i Tuszynie

253-141570
fot. KPP Łódź Wschód

Na drogach powiatu łódzkiego wschodniego pojawią się dwa nowe oznakowane radiowozy. Szczególnie będą użytkowane przez policjantów z Posterunku Policji w Andrespolu i z Komisariatu Policji w Tuszynie. Zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz tych gmin. To duże udogodnienie dla mundurowych pozwoli na jeszcze sprawniejszą reakcję na zgłoszenia i pozwoli na szybsze dotarcie policjantów w miejsca gdzie jest potrzeba ich pomoc.

Radiowóz oznakowany marki Kia zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych z gminy Andrespol, natomiast radiowóz Toyota dzięki wsparciu władz miasta Tuszyn. Władze samorządowe tych gmin w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała kwota pochodzi z Komendy Głównej Policji w ramach dostaw centralnych.

- Nowe służbowe samochody będą dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w powiecie łódzkim wschodnim - mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia.

W poniedziałek, 10 stycznia przed Posterunkiem Policji w Andrespolu w obecności komendanta powiatowego policji, inspektora Marka Wojtczaka, Wójta Gminy Andrespol Dariusza Kubusa i kierownika posterunku aspiranta sztabowego Sylwestra nowy radiowóz Kia został przekazany w ręce policjantów z Andrespola.

- Z uwagi na codzienne służby pełnione w Andrespolu i Tuszynie a niejednokrotnie również na terenie powiatu łódzkiego wschodniego nowe samochody są wyposażone w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowych, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Nowy sprzęt wpływa również na bezpieczeństwo mundurowych podczas pełnionej służby i wykonywanych czynności, a także poprawi komfort ich pracy - dodaje sierż. sztab. Aneta Kotynia.