wersja testowa serwisu

Policjanci pilnują przestrzegania zaleceń dotyczących koronawirusa

216-121739

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają ich respektowanie przez obywateli. Cel jest szczytny: ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci z łódzkiego garnizonu sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. W teren wyruszyło więcej patroli. Ponownie pojawiły się patrole mieszane złożone z policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Policjantów można spotkać na ulicach, skwerach, na targowiskach i w galeriach handlowych. Są wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska ludzkie. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów nadawane są komunikaty informujące o zasadach zachowania w dobie pandemii. Celem tych wszystkich działań jest troska o zdrowie i życie obywateli.

Nadal najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. Policjanci przypominają, że nawet jeśli ktoś sam nie ulegnie zakażeniu lub przejdzie chorobę bezobjawowo, to zawsze istnieje ryzyko, że zakazi kogoś mniej odpornego, dla kogo koronawirus może być groźny.

W tych trudnych czasach należy wykazać się odpowiedzialnością i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Koronawirus jest zagrożeniem dla wszystkich ludzi, więc należy zwalczać go globalnie. Jeśli dzięki prostym prewencyjnym działaniom uda się uchronić czyjeś zdrowie lub życie, to warto je podjąć.

źródło: KWP w Łodzi