Policjanci podzielili się świątecznymi statystykami! Jak przebiegła akcja "Wielkanoc 2023" na drogach Łódzkiego?

Policjanci podzielili się świątecznymi statystykami! Jak przebiegła akcja "Wielkanoc 2023" na drogach Łódzkiego?

Policjanci łódzkiego garnizonu podsumowali świąteczna akcję "Wielkanoc 2023". Jak podkreślają w tym roku było bezpieczniej niż w latach ubiegłych, ale i tak nie obyło się bez wypadków i drogowych tragedii z najgorszym z możliwych skutków. Szczegóły poniżej.

Policyjna akcja "Wielkanoc 2023" prowadzona była w dniach od 7 do 10 kwietnia. W ciągu tych 4 newralgicznych dni doszło do 14 wypadków. 

- Zginęły 2 osoby i porównaniu z ubiegłym rokiem było to o 2 osoby mniej, rannych zostało 19 osób. Funkcjonariusze interweniowali przy 152 kolizjach (o 78 mniej niż w roku ubiegłym). Mimo wzmożonej aktywności „drogówki" i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 80 kierujących na „podwójnym gazie" - przekazuje Dariusz Kaczmarek z łódzkiej policji.

PRZECZYTAJ >>> "Latająca" toyota zapoczątkowała serię wypadków z udziałem dziesięciu pojazdów. Ośmioro rannych w szpitalu! Co się stało na S8? [Foto]

Podczas działań „Wielkanoc 2023" nad bezpieczeństwem osób wybierających się na spotkania z bliskimi lub wypoczynek oraz z niego powracających, czuwali policjanci ruchu drogowego. W miastach, mniejszych miejscowościach i na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa, można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

- Policjanci z grupy SPEED w trakcie prowadzonych działań ujawnili 445 wykroczeń w tym 187 za przekroczenie dopuszczalnych limitów prędkości, z tego powodu 5 kierowców straciło uprawnienia na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 246 mandatów karnych i skierowali 13 wniosków o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych - dodaje Kaczmarek.

CZYTAJ >>> Śmiertelny wypadek na autostradzie A1. Duże utrudnienia w ruchu

Do tego najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 10 kwietnia, około godziny 12:30 w Lipinach w gminie Nowosolna na drodze krajowej 72 w kierunku Brzezin. 92-letni kierujący fordem nie zachował należytej odległości od poprzedzającej go hondy i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu czym doprowadził do zderzenia z kią. Śmierć na miejscu poniosła 67-latka. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule >>> Tragiczny wypadek na DK72, zderzyło się kilka aut. Jedna osoba nie żyje

Także ew świąteczny poniedziałek, kilka godzin później doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Około godziny 15:00 w miejscowości Lipa w gminie Stryków doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów, więcej >>> Koszmarny wypadek motocyklistów w gminie Stryków. Jednego z kierowców nie udało się uratować