wersja testowa serwisu

Policjanci z Koluszek zlikwidowali magazyn kontrabandy. Zabezpieczono kilkanaście tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

253-119823
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy kryminalni z zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli kontrabandę tytoniową w sklepie na terenie gminy Andrespol. W ręce mundurowych wpadło łącznie 16 kg tytoniu oraz prawie 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na 28 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z koluszkowskiej komendy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej systematycznie sprawdzają informację dotyczące nielegalnego handlu. Wczoraj (8 września) policjanci pojawili się w jednym ze sklepów na terenie gminy Andrespol. Podejrzewając, że może tam dochodzić do nielegalnego procederu, kryminalni przeszukali sklep i całą posesję. Ich podejrzenia potwierdziły się.

Łącznie zabezpieczyli 16 kg krajanki tytoniowej oraz 15 720 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowano wartość uszczuplenia Skarbu Państwa na kwotę blisko 28 000 złotych.

- Właścicielem zabezpieczonego towaru był 43-letni mieszkaniec gminy Andrespol. W przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów z KPP Łódź-Wschód - czytamy w komunikacie policji.

źródło: KPP Łódź Wschód