Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego promowali służbę w niebieskim mundurze

253-165600
fot. KPP Łódź Wschód

Dni otwarte w liceum, gdzie na co dzień kształcą się uczniowie klas mundurowych to doskonała okazja na zapoznanie młodzieży ze służbą w Policji. Przedstawiciele koluszkowskiej komendy i posterunku w Andrespolu mówili na czym polega zawód policjanta, jakie daje możliwości rozwoju oraz jakie kryteria należy spełnić aby wstąpić w szeregi formacji.

Policjanci z Koluszek i Andrespola pojawili się na dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze. Już za kilka miesięcy przed młodymi ludźmi będzie ważna decyzja do podjęcia, jaki wybrać dalszy kierunek kształcenia.

- To doskonały moment aby porozmawiać o służbie w Policji, przybliżyć na czym polega zawód policjanta, jak wygląda codzienność służby, jak wiele możliwości w sobie kryje a przede wszystkim jakie kryteria należy spełnić, aby wstąpić do Policji - mówi mł. asp. Aneta Kotynia. - Nadkomisarz Marcin Smarz prowadzi również zajęcia w klasach mundurowych i doskonale zaznajamia młodych ludzi z policyjną tematyką. Dzięki temu wśród młodzieży wzrasta zainteresowanie służbą w Policji. 

Mundurowi odpowiadali na pytania zainteresowanych, opowiadali o własnych doświadczeniach i przeżyciach związanych ze służbą.