wersja testowa serwisu

Policjant z Koluszek udowodnił, że służy 24 godziny na dobę

policja-auto-swiata

Każdego dnia policjanci pełnią służbę dla dobra społeczeństwa i nie ma znaczenia, czy noszą mundur, czy spędzają czas wolny. O tym, że policjantem jest się zawsze udowodnił mundurowy z koluszkowskiej komendy, kiedy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień. Kilkanaście godzin później ten sam policjant pełniąc już nocną służbę na terenie powiatu zatrzymał w Justynowie kolejnego nietrzeźwego kierującego bez uprawnień i z sądowym zakazem. Czujność i szybka reakcja funkcjonariusza pomogła wyeliminować z drogi niebezpieczne osoby. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

12 października 2020 roku około godz. 10:30 policjant, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Koluszkach spędzał czas wolny na terenie gminy. Kiedy przejeżdżał przez miejscowość Różyca zauważył wychodzącego z jednego ze sklepów dobrze znanego mu 34 – latka. Czujny stróż prawa postanowił chwilę poobserwować mężczyznę, ponieważ wiedział doskonale, że ten wielokrotnie kierował samochodem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Jak się okazało mężczyzna wsiadł za kierownicę mazdy i ruszył w kierunku Gałkówka.

Funkcjonariusz pojechał za nim, po czym po chwili udaremnił jego dalszą jazdę, poinformował że jest policjantem i zaistniałą sytuację zgłosił oficerowi dyżurnemu koluszkowskiej jednostki. Za chwilę na miejscu pojawili się mundurowi , badanie stanu trzeźwości u mężczyzny wskazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 34 – letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kilkanaście godzin później ten sam policjant pełniąc już nocną służbę na terenie powiatu łódzkiego wschodniego tuż przed godz. 1:00, w Justynowie zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. Patrolując ulice gminy Andrespol w pewnym momencie razem ze swoim partnerem zauważył opla, który wjechał w nieoświetloną i zatrzymał się obok zalesień. Czujni i doświadczeni stróże prawa postanowili skontrolować osoby znajdujące się w środku. Jak się okazało 29 – letni mieszkaniec gm. Andrespol był nietrzeźwy a badanie trzeźwości wykazało u niego blisko promil alkoholu we krwi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat. Mężczyzna również odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Wzorowa postawa policjanta z Koluszek kolejny raz udowadnia, że służymy 24 godziny na dobę i policjantem jest się zawsze i wszędzie. Jego zaangażowanie i poświęcenie pozwoliło na wyeliminowanie z drogi dwóch nietrzeźwych kierowców i uniknięciu tragedii.

źródło: KPP Łódź Wschód