Policyjna Akademia Bezpieczeństwa rozstrzygnięta. Mali sportowcy odebrali nagrody

005
fot. Sebastian Sołtyszewski

„Czy wygramy, czy przegramy zawsze uśmiechnięte buzie mamy" – taki baner zawisł podczas finału Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Przygotowali go uczniowie. I w takim klimacie właśnie odbyła się Akademia. W zawodach sprawnościowych i teście wiedzy o bezpieczeństwie wzięli udział uczniowie z drugich klas szkół podstawowych z całego regionu. Nagrody dzieciom wręczył Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Wszystkie drużyny najpierw musiały przejść kwalifikacje szkolne i powiatowe. Było dużo zabawy, aktywności i sportowej rywalizacji. Podczas finału Akademii rozstrzygnięto również konkurs na „Super Kibiców 2022". Nie zabrakło kolorowych strojów, zabawnych haseł i okrzyków.

- Wspieramy i kibicujemy młodym ludziom na każdym kroku - mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Cieszy nas, że dzieci chcą trenować i uczyć się o bezpieczeństwie. W przyszłości będą kibicować na stadionach i warto, by znały skutki swoich zachowań.

Urząd Marszałkowski w Łodzi był sponsorem nagród dla wszystkich uczestników. Dzieci dostały m.in. hulajnogi i kaski. Uczniowie przyznali, że do testu przygotowywali się w domu z rodzicami, w szkole, a nawet w autobusie szkolnym.

Najszybszą zawodniczką okazała Antonina Wojciechowska z Niewiadowa, a najszybszym zawodnikiem Marcel Florek z Wilamowa.

W kategorii „Super Kibice 2022" pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi. Drugie miejsce trafiło do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Łowiczu.

Najlepsi w teście wiedzy i teście sprawnościowym okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Klukach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Łowiczu. Zaś trzeci byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach.

Szkołę w Klukach reprezentowała Iga Staszewska i Wojciech Irzykowski. Oboje zgodnie twierdzili, że konkurs nie był trudny. – Trenuję lekkoatletykę, a Wojtek codziennie gra w piłkę nożną na boisku. Lubimy sport – powiedziała Iga po odebraniu pucharu.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: