wersja testowa serwisu

Policyjne motocykle na drogach powiatu łódzkiego wschodniego

253-130626
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego rozpoczęli motocyklowe patrole. Sezon wiosenno-letni sprawiła, że na drogach pojawia się dużo jednośladów, jednak kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń prędkości. Dzięki takim patrolom mundurowi mogą sprawniej dotrzeć w miejsca gdzie nie wjedzie radiowóz oraz szybciej zareagować na łamanie przepisów.

Akcja informacyjno-edukacyjna „ Jednośladem bezpiecznie do celu" trwa do 31 października 2021 roku. Priorytetem tych działań jest zwrócenie uwagi na użytkowników jednośladów i ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak również kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach ruszyli na pierwsze w tym roku motocyklowe patrole. Policyjne motocykle zostały przygotowane do sezonu i będzie można je zobaczyć na drogach całego powiatu łódzkiego wschodniego. Mundurowi motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na popełniana wykroczenia.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, do wszystkich użytkowników dróg. Do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko. Natomiast motocyklistom mundurowi przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku i powstrzymywaniu się od brawurowej jazdy. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

źródło: KPP Łódź Wschód