wersja testowa serwisu

Policyjny pościg na pijaną 19-latką. Grozi jej 5 lat więzienia

253-120083

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej jednostki policji zauważyli Volkswagena, który jechał z dużą prędkością. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli kierująca dodała gazu i zaczęła uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą, który dodatkowo przejechał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu.

Kiedy stróże prawa udaremnili dalszą ucieczkę kierującej okazało się, że 19 – latka jest pijana. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie za popełnione wykroczenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

14 września 2020 roku tuż po godz. 12:00 policjanci koluszkowskiej "drogówki" na DK12 w Tuszynie w kierunku Łodzi zmierzyli prędkość zbliżającemu się w ich kierunku Volkswagenowi. Badanie prędkości wskazało 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjant dał kierującej wyraźny sygnał do zatrzymania się, ta jednak znacznie przyspieszyła i zaczęła uciekać w kierunku Łodzi. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za Volkswagenem, który dodatkowo popełnił wykroczenie, przejeżdżając na skrzyżowaniu na czerwonym świetle.

Za skrzyżowaniem stróże prawa zrównali się z kierującą. Kobieta zrezygnowała wtedy z dalszej ucieczki i zatrzymała samochód. Jak się okazało nieodpowiedzialna kierująca to 19 – letnia mieszkanka gminy Rzgów. Badanie stanu trzeźwości wskazało blisko promil alkoholu w organizmie. Nastolatka straciła już prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Dodatkowo kobieta odpowie za popełnienie wykroczeń tj. przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policja apeluje!

Brawura i alkohol nie są dobrymi doradcami a mimo ciągłych apeli policjantów na drogach wciąż giną inni uczestnicy ruchu drogowego poprzez nieodpowiedzialność i bezmyślność kierowców.

źródło: KPP Łódź Wschód