wersja testowa serwisu

Pościg rzgowskich policjantów za nietrzeźwym kierowcą. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

253-129144

Policjanci zauważyli Renault, które wjechało z dużą prędkością na stację paliw w gminie Rzgów. Samochód przejechał dynamicznie przez teren stacji, nie zatrzymując się pędził dalej w kierunku Rzgowa. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierowca swoją brawurową jazdą popełniał szereg wykroczeń i nie reagował na wydawane polecenia przez mundurowych nadal uciekał w kierunku Łodzi. Rzgowski patrol zatrzymał Renault na terenie Łodzi. 31-letni kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień, jego pasażer był również nietrzeźwy. Teraz 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 kwietnia policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rzgowie patrolując gminę zauważyli około 21:30 szybko wjeżdżające renault na jedną ze stacji w Gadce Starej. Samochód nie zatrzymał się na terenie stacji tylko szybko wjechał na drogę krajową 91 i pędził nadal z dużą prędkością w kierunku Rzgowa. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych i ruszyli natychmiast za nim w pościg. Dodatkowo kierowca Renault popełniał szereg wykroczeń (jechał środkiem jezdni, przekraczał linię podwójną ciągłą, nie sygnalizował skrętu, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał po chodniku).

Kierowca nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania się i nadal uciekał w kierunku Łodzi. Rzgowscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę na terenie Łodzi. Jak się okazało był nim 31-letni łodzianin a badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nigdy nie zdobył uprawnień do kierowania pojazdami. Razem z nim podróżował 39-letni mieszkaniec Łodzi również nietrzeźwy.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie łodzianinowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Dodatkowo mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń.

źródło: KPP Łódź Wschód