Profilaktyczne spotkanie policjantów z rodzicami. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo dzieci

253-170544
fot. KPP Łódź-Wschód

Koluszkowscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów podstawówki. Mundurowi zaprezentowali walizkę edukacyjną, która zawiera substancje imitujące narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Wszystko po to, aby rodzice i nauczyciele zdawali sobie sprawę, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, iż dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami. W takich przypadkach najważniejsza jest szybka reakcja na powstający problem.

19 maja 2023 roku koluszkowscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów jednej z lokalnych podstawówek. Dzielnicowy wraz z policjantką z zespołu do spraw nieletnich przeprowadził spotkanie z zakresu profilaktyki narkotykowej. Policjanci mówili o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Uświadamiali opiekunów o środkach odurzających oraz substancjach psychotropowych. Podkreślali, iż ryzykowne zachowania nastolatków i eksperymentowanie z narkotykami mogą doprowadzić do długotrwałych i nieodwracalnych konsekwencji, a z czasem również do utraty ich zdrowia a nawet życia.

Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali walizki edukacyjne wykorzystywane przez policjantów podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami w celu zwiększenia wiedzy o środkach psychoaktywnych. Walizka taka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Kiedy rodzic ma podejrzenia co do stanu psychofizycznego swojego dziecka najważniejsza jest szybka reakcja i właściwe działanie dorosłych!

Źródło: KPP Łódź-Wschód