wersja testowa serwisu

Program Maluch+ zmienia Łódzkie. Podpisano umowy w ramach drugiego modułu programu

Program Maluch+ zmienia Łódzkie. Podpisano umowy w ramach drugiego modułu programu
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki podpisał dziś umowy z samorządowcami z naszego województwa w ramach drugiego modułu programu.

Jest on skierowany do gmin, które już utworzyły miejsca opieki przy udziale poprzednich edycji projektu. W ramach umów, 1312 miejsc opieki otrzyma ponad 1,3 mln zł rządowego dofinansowania.

- Inwestujemy w to, aby dzieci miały bezpieczną przestrzeń, aby wychowywały się w nowoczesnym, przyjaznym miejscu, w którym mogą bawić się zabawkami, które są interaktywne, kolorowe i bezpieczne. Pamiętajmy o polityce prorodzinnej. Realizujmy projekty, które będą wspierać najmłodszych - maluchy i młodzież - bo to w nich jest przyszłość Polski - podkreślił wojewoda.

W tegorocznej edycji programu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało dla województwa łódzkiego dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 12 mln zł.

Coroczna realizacja programu Maluch+ wpisuje się w aktualne potrzeby społeczne związane ze zmieniającymi się warunkami na rynku pracy oraz indywidualnymi potrzebami współczesnych rodzin. Umożliwia rodzicom podjęcie aktywności zawodowej dzięki możliwości pozostawienia dziecka w żłobku, zaś najmłodszym tworzy warunki odpowiedniego rozwoju emocjonalnego i społecznego.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki

Zobacz materiał filmowy: 
Zobacz zdjęcia: