wersja testowa serwisu

Projekt rozbudowy „Dwójki” nie zawierał błędów

rozbudowa-dwojki-1024x576
fot. Urząd Miejski w Koluszkach

Zarządu Województwa Łódzkiego uznał argumenty Gminy Koluszki i potwierdził, że złożony przez gminę projekt o dofinansowanie rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i I LO w Koluszkach, spełniał wymagania formalne, czyli że został napisany poprawnie. Tym samym odwołanie złożone przez Gminę Koluszki okazało się zasadne.

- Przypomnijmy, że całe zamieszanie rozpoczęło się w maju bieżącego roku. Zarząd Województwa Łódzkiego odrzucił wniosek o dofinansowanie złożony przez naszą gminę, argumentując, że nasz projekt zawiera błędy formalne w postaci nie ujęcia w projekcie elementu sportowego, co było wymogiem regulaminu konkursu - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

Tego rodzaju decyzja wywołała zdziwienie w samorządzie, ponieważ planowana inwestycja oprócz wzniesienia nowego skrzydła, przewiduje również budowę ścianki wspinaczkowej, remont sali gimnastycznej należącej do I LO, oraz doposażenie Hali Sportowej w nowy sprzęt.

- Na skutek odwołania wniosek trafił do ponownej oceny. W ciągu najbliższych tygodni okaże się, czy otrzymamy pieniądze z UE na rozbudowę „Dwójki" - dodają władze gminy.