Przedszkolaki z Gałkowa Dużego spotkały się z policjantami

253-180410
fot. KPP Łódź Wschód

Wszyscy wiemy, że im wcześniej rozmawiamy z dziećmi o ich bezpieczeństwie i uczymy ich prawidłowych zachowań tym lepiej przyswajają zasady bezpieczeństwa. Dzielnicowi z Koluszek tym razem zawitali do przedszkola gdzie z najmłodszymi rozmawiali jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, gdzie szukać pomocy i jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, na placu zabaw i w domu. Szczególną uwagę zwrócili na widoczność dzieci, dlatego też przedszkolaki otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, które wpłyną na ich widoczność.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach systematycznie odwiedzają mury placówek oświatowych i punkty przedszkolne gdzie rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie. To priorytet dla policjantów aby już od najmłodszych lat dbać o prawidłowe zachowania pociech. 26 października 2023 roku policjanci zjawili się w przedszkolu w Gałkowie Dużym. 

- Podczas rozmów z najmłodszymi słuchaczami policjanci zawsze tłumaczą jak zachowywać się na drodze, podczas przechodzenia przez drogę, jazdy na rowerze czy hulajnodze. Policjanci uświadamiają jak ważne są elementy odblaskowe, które poprawiają naszą widoczność i zwiększają bezpieczeństwo. Poruszają również temat bezpieczeństwa na placu zabaw, w domu, instruują gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia - mówi mł. asp. Aneta Kotynia. - Spotkania z mundurowymi na długo zapadają w pamięci dzieci, mamy nadzieję, że tak samo długo będą pamiętać zasady bezpieczeństwa jakie przekazali im dzielnicowi.