wersja testowa serwisu

Przekroczył prędkość o 112 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy

Zrzut-ekranu-2020-11-17-o-10.59.00
fot. KPP Łodź Wschód

Koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w Tuszynie Audi, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 112 km/h. 26 – latek stracił prawo jazdy. Policjanci apelują: prędkość nadal jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych!

16 listopada 2020 roku policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach tuż po godzinie 10:00 prowadzili pomiar prędkości w Tuszynie na drodze krajowej nr 12. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jadące z dużą prędkością Audi, pomiar wskazał 162 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Koluszkowscy policjanci natychmiast zatrzymali kierującego audi do kontroli. Jak się okazało 26 – letni mieszkaniec powiatu kieleckiego przekroczył prędkość aż o 112 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. W dalszym ciągu niedostosowanie prędkości jest najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych w województwie łódzkim.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a przede wszystkim własnych umiejętności.

źródło: KPP Łódź Wschód