Przestępczy duet zatrzymany w Rzgowie

253-161905
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 39 lat, którzy włamali się do domku letniskowego na terenie Rzgowa. Jak się okazało 24-latek był poszukiwany, a jego kompan miał na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie gminy Rzgów, usłyszał on łącznie cztery zarzuty za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 stycznia tuż po godzinie 19:00 policyjny patrol został wezwany do Rzgowa, gdzie miało dojść do usiłowania kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Na miejscu mundurowi zatrzymali 24-letniego łodzianina, który był poszukiwany. Jego starszy kompan zdążył uciec. 

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wyważyli dwie pary drzwi i wybili okno, aby dostać się do środka budynku. Wartość strat to 1500 złotych. Koluszkowscy policjanci natychmiast zaczęli działać, aby dotrzeć do drugiego z kompanów. Znaleźli go w Łodzi. Jak się okazało, 39-latek miał na swoim sumieniu dużo więcej przestępstw. Jak ustalili policjanci, działał on na terenie gminy Rzgów już od maja 2022 roku, gdzie włamywał się do garażu, domu w budowie i kradł elektronarzędzia, opony, piaskownicę, a także ukradł samochód marki Fiat. Wartość skradzionego i zniszczonego mienia to łącznie blisko 7 000 złotych. 

39-latek usłyszał już cztery zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-latek odpowie za ostatnie usiłowanie kradzieży z włamaniem, którego dopuścił się wspólnie ze swoim kompanem.

źródło: KPP Łódź Wschód